“В моїй роботі я прагну системних змін. Захист постраждалих та ведення конкретних справ є важливим для відновлення справедливості. Але для того, щоб ситуації та порушення прав людини не повторювались, ми маємо вчитись на кожному кейсі та змінювати роботу системи” – говорить Юлія Сегеда, керівниця ГО “Ліга українських правозахисників”.
Відправлена черова скарга до Європейського суду з прав людини. Цікавий кейс, про який ви вже читали в публікаціях з тегом #жінкапомерлавсинцях
Нагадуємо… Жінка має трьох дітей, останні декілька років до смерті потерпала від домашнього насильства з боку чоловіка. Діти говорять що бив він її майже щодня. Щоб діти не бачили побиття, жінка встигала їх виштовхнути гуляти на вулицю, вони навіть речі часто одягали в ліфті. Сусіди кажуть що “гуляли” діти і в мороз, і в спеку, і дощ… коли нікого не було на майданчику окрім них. Потім вони “гуляли” з немовлям.
Жінка не зверталась в поліцію, а сусіди викликали поліцію коли чули крики.
В той день він знов її бив, старші діти знов “гуляли” з маленьким братиком в мороз. Коли прийшли, мама побита лежить. Через деякий час вона померла.
А що зробив чоловік коли побачив що вона померла? Збіг та залишив дітей з трупом мами.
За висновком експерта вона померла від хвороби серця (до речі діагноз не смертельний), а на її тілі було 74 синця.
В чому проблема… Попри численні рішення ЄСПЛ в нашому законодавстві домашнє насильство досі є злочином приватного обвинувачення, тобто слідство тільки за заявою постраждалої особи. Але європейські стандарти говорять про те, що це неприйнятно бо постраждалі часто залякані та самі не звертаються.
“В цьому кейсі багато цікавих моментів з юридичної точки зору і я спрямувала цю скаргу до ЄСПЛ бо вважаю що смерть цієї жінки можно було запобігти, права дітей взагалі ніяк не були захищені, домашнє насильство не має бути в переліку злочинів приватного обвинувачення.” – Юлія Сегеда, громадська діячка, правозахисниця