Зв'яжіться з нами зараз
+380-96-5577535

Ліга українських правозахисників

Громадська організація «Ліга українських правозахисників» була заснована у квітні 2015 року під час активного періоду антитерористичної операції на сході України.

З 2014 року небайдужі, свідомі патріотичні люди, які бажали діяти задля незалежності України, цілісності її території, захисту прав людей, об’єднали свої зусилля у допомоги вимушено переміщеним особам, мешканцям зони АТО, українським військовослужбовцям та добровольцям. Пізніше це об’єднання людей офіційно зареєструвало громадську організацію під назвою «Армія волонтерів «Дніпро».

З 2014 року об’єднання «Армія волонтерів «Дніпро» активно та систематично реалізовувало діяльність за наступними напрямками (проектами):

  • правова допомога військовослужбовцям, вимушено переміщеним особам, малозабезпеченим
  • медичне забезпечення військових підрозділів, проведення тренінгів із тактичної медицини, у тому числі безпосередньо у зоні проведення антитерористичній операції
  • забезпечення військових Збройних сил України та добровольців
  • допомога вимушено переміщеним особам
  • допомога
  • допомога у забезпеченні лікарень та шпиталів у зоні проведення антитерористичній операції
  • забезпечення автотранспортом та ремонт військової техніки
  • проведення тренінгів із надання домедичної першої допомоги

У 2016 році основними завданнями нашого об’єднання стало правозахисна діяльність, надання правової допомоги та навчання домедичної допомоги. Тому було прийнято рішення про ребрендінг об’єднання та зміни його найменування. У січні 2018 року було зареєстровано перейменування – Громадська організація «Ліга українських правозахисників».

Керівник організації з 2015 року – Сегеда Юлія Анатоліївна, відомий правозахисник, адвокат зі стажем за фахом 20 років, яка має значний досвід у захисті прав незахищених верств населення, займається соціальною правозахисною діяльністю, як адвокат, є компетентним фахівцем, спрямованим на підвищення рівня правового захисту у державі, здійснює захист малозабезпечених осіб. Сегеда Юлія нагороджувалась подяками та грамотами за високий рівень професіоналізму.

З 2007 року Сегеда Юлія веде активну громадську роботу , як громадський діяч, консультує та надає юридичну допомогу малозабезпеченим верствам населення. Підтримує соціальні проекти щодо захисту жінок, що страждають від гендерної нерівності та сімейного насильства, дітей-сиріт, малозабезпечених сімей. Завдяки їй одинокі матері отримували дієву юридичну допомогу. Сегеда Ю.А. приймає активну участь у захисті прав сиріт. У якості представника та захисника Сегеда Ю.А. приймає участь безоплатно у судових процесах щодо надання юридичної допомоги.

Сегеда Ю.А. виступила консультантом-фахівцем у 55 телевізійних проектах, провела більш 30 прес-конференцій з юридичних питань, надрукували більш 50 статтей у юридичних виданнях.

Проведені заходи організації:

2014-2017р. проведено більш 50 тренінгів з тактичної медицини для військовослужбовців
2014-2017р. проведено більш 20 тренінгів з домедичної допомоги для громадян у містах Дніпро, Кам’янське, а також у зоні проведення антитерористичної операції у містах – Авдеєвка, Мар’їнка, Курахове
з 2014р. на постійній основі здійснюється надання правової допомоги pro bono незахищеним верствам населення, зокрема здійснюється захист жінок та дітей, що постраждали від насильства
2016р. підготовлений матеріал та у газеті «Юридична газета» надрукована стаття «Військова служба за контрактом, сподівання та реалії»
2016р. підготовлений матеріал та у газеті «Юридична газета» надрукована стаття щодо прав ВПО «Відшкодування шкоди внаслідок АТО»
2016р. адвокат Юлія Сегеда прийняла участь у якості доповідача у Міжнародні науковій конференції “Сучасний стан і перспективи розвитку держави і права”
2017р. модерування на ІІ міжнародному форумі «Освітній форум «Придніпров’є 2017» у секції «Найкраща освіта з права»
2017 – 2018р. у газеті «Наше Місто» надруковано більш 50 статей – відповідей на питання щодо захисту прав осіб, зокрема щодо прав ВПО
2018р. Співпраця з правових питань з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ, реалізація проекту «Правова та психологічна підтримка ВПО»
2018р. проведено 15 тренінгів щодо захисту прав людини, прав внутрішньо переміщених осіб та 15 тренінгів щодо психологічної підтримки ВПО у Дніпропетровській та Запорізькій областях
2018р. проведено 5 тренінгів для фахівців центрів БПД щодо захисту прав людини, прав ВПО
2018р. навчання у м.Страсбург (Франція) за програмою IREX Європа та підтримки ЄС – 5-денний навчальний курс «Практика ЄСПЛ щодо захисту прав людини, прав жінок»
2019р. Співпраця з правових питань з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ, реалізація проекту «Правова підтримка ВПО»
2019р. проведено 2 тренінгів для адвокатів що надають допомогу pro bono щодо захисту від домашнього насильства, практики ЄСПЛ
2019р. проведено тренінг на базі Дніпропетровського обласного управління юстиції для працівників соціальних служб щодо запобігання домашньому насильству, практиці ЄСПЛ
2019р. проведено тренінг для студентів Державного університету внутрішніх справ щодо захисту прав людини
2019р. Співпраця з правових питань з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ, реалізація проекту «Кризова кімната, дружня до дитини»
2019р. проведено 3 тренінги для психологів «Юридичний аспект участі спеціаліста психолога у кримінальному провадженні»
2019р. доповідь адвоката, правозахисника Юлії Сегеди на Всеукраїнській науково-практичній конференції на базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ з темою: «Запобігання домашньому насильству, новели законодавства, практика ЄСПЛ»
2019р. навчання у м.Вільнюс (Літва) за програмою IREX Європа та підтримки ЄС – 5-денний навчальний курс «Практика ЄСПЛ щодо захисту прав людини, прав жінок»
2019р. доповідь адвоката, правозахисника Юлії Сегеди на Міжнародній науково-практичній конференції “Права людини та юридична практика їх захисту: основні напрями взаємовпливу та підвищення ефективності в умовах глобалізованого суспільства”